U  nedelju  20 .11.2016 godine u 17,00 časova u omladinskom klubu “GNEZDO“  Masarikova 6 ( zgrada Beograđanke ) održano je druženje članova Odreda izviđača “BAJINA BAŠTA“, koji se nalaze   ( nadamo se)  “privremeno“ u Beogradu. Кonekciju smo napravili između učenika,studenata i radnika,naših članova u Beogradu.

Cilj ovog skupa bio  je da se što bolje upoznaju višegeneracijski i da budu jedni drugima od pomoći, pogotovu đacima i studentima koji dolaze u Beograd i u prvim danima da im pomognu.Pa i nakon završetka školovanja, studiranja da im pomognu oko daljeg napredovanja.Takođe  da pomognemo đacima i studentima koje žele da se uključe u dalji izviđački život i da im pomognemo da se uključe u odred sa kojima imamo višedecenijsku saradnju

Napominjemo da imamo preko 50 učenika,studenata i radnika naših članova. Imamo članova radnika na VMA,Кliničkom centru,Javnim skloništima Srbije, Vojske Srbije, Profesora u školi,Zaposlenih u Кomunalnoj policiji, MUP-u………

Svu logistiku ovog skupa dobili smo  od Saveza izviđača Srbije,( Obezbeđenje adekvatnog prostora,osveženje…… ) i koji je uvek na usluzi članovima Izviđačke organizacije.

Smatramo da radimo pravu stvar i da ćemo i sledeće generacije,naših članova isto tako organizovati i pomoći nekima da se snađu ili pomoći upisa  škole, fakulteta